• Przedszkole nr 17 nosi imię Siedmiu Krasnoludków, położone jest w Częstochowie przy ul. Koziej 18 w dzielnicy Stare Miasto. Mieści się w wolnostojącym budynku z dużym terenem zieleni. Posiadamy nowy plac zabaw.

Na parterze znajduje się: szatnia, dwie sale zajęć wyposażone w łazienki, gabinet dyrektora, pokój obsługi.

Na piętrze są dwie sale zajęć z łazienkami, sala gimnastyczna, biblioteka, kuchnia (w której przygotowywane są każdego dnia domowe  posiłki), pomieszczenie administracyjne oraz salka do zajęć dodatkowych.

Sale dla dzieci są przestronne, przytulne i bezpiecznie urządzone, wyposażone w zabawki, pomoce dydaktyczne, sprzęt do  zabaw i gier.

Nasze przedszkole jest dostępne w godzinach 6.00 – 16.30 dla dzieci ze wszystkich dzielnic miasta. Funkcjonują w nim 4 grupy przedszkolne. Do każdej grupy uczęszcza 25 dzieci.

Przedszkole realizuje treści podstawy programowej wychowania przedszkolnego dla przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 14 lutego 2017 r. (Dz.U. 2017 poz. 356).

Nasze przedszkole zapewnia opiekę, wychowanie i uczenie się poprzez zabawę w atmosferze akceptacji  i bezpieczeństwa.

Naszym celem jest wspomaganie i ukierunkowywanie rozwoju dziecka zgodnie z jego wrodzonym potencjałem i możliwościami rozwojowymi w relacjach ze środowiskiem społeczno - kulturowym i przyrodniczym.

Wobec rodziców pełnimy funkcję doradczą i wspierającą działania wychowawcze.

Dzieci mają możliwość korzystania z koncertów muzycznych oraz teatrzyków w wykonaniu artystów estradowych. Uczestniczą w licznych konkursach przedszkolnych i środowiskowych. Biorą udział w akcjach charytatywnych.

W przedszkolu organizowane są spotkania integracyjne z udziałem rodziców i dzieci, które po raz pierwszy przekroczą próg przedszkola. Celem tych spotkań jest stworzenie atmosfery bezpieczeństwa wśród dzieci i rodziców, szybsze przystosowanie do nowego środowiska, poznanie pracowników i pomieszczeń przedszkola.

Tradycją placówki jest organizowanie uroczystości i imprez, w których czynny udział biorą rodzice. Pozwala to dzieciom poznać historię i obyczaje związane z różnymi świętami, wyzwala pozytywne emocje, chęć zaprezentowania bliskim swoich osiągnięć.

W naszym przedszkolu oferujemy możliwość uczestniczenia dzieci w wybranych bezpłatnych zajęciach dodatkowych takich jak zajęcia rytmiczno- umuzykalniające, zajęcia sportowe, oraz nauka języka angielskiego, która odbywa się w ramach realizacji podstawy programowej wychowania przedszkolnego.